Mi mennyi 2020 - pdf letöltés

Munkába állását segítő program indult

2013/01/23. - írta: üdvözlöm

Hallássérültek munkába állását segítő program indult Csongrád megyében - tájékoztatta a megyei kormányhivatal kommunikációs vezetője az MTI-t.

Varga Márta elmondta, a speciálisan a hallássérültek kommunikációs sajátosságaira épülő, az álláskeresést segítő tréning programját a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (SINOSZ) Csongrád megyei csoportja és a kormányhivatal munkaügyi központja közösen dolgozta ki és valósítja meg.

A képzés során olyan kommunikációs helyzeteket alakítanak ki, amelyek a gyakorlatban is előfordulhatnak. A csoport számára problémát jelentő kérdéseket, szituációkat tárják fel és a megoldási lehetőségeket közösen alakítják ki; ebben nagy hangsúlyt kap a vizualitás, az érthetőség. A tréner ügyel arra, hogy beszéd közben lássák a száját, és jelnyelvi tolmács is segíti a közös munkát.

A résztvevők önismereti kérdőíveket töltenek ki, szakmai segítséggel elkészítik önéletrajzukat. Beszélgetnek a sikeres álláskereséshez szükséges ismeretekről, és gyakorlatok segítségével fejlesztik önmagukat, készségeiket.

A csoport tagjai - akik a felkészítők szerint lelkesen fogtak hozzá a közös munkához - a huszonévestől az ötvenévesig terjedő korosztályba tartoznak.

A kommunikációs vezető közölte, a védett foglalkoztatók - mint például a SZEFO Zrt. vagy az ERFO Rehabilitációs Foglalkoztató Nonprofit Kft. - mellett egyre több munkáltató alkalmaz hallássérülteket. A végső célt, a fogyatékkal élők munkaerő-piaci integrációját már több támogatási forma is segíti: a rehabilitációs kártyával foglalkoztatott személy után adókedvezményt vehet igénybe a munkáltató, és hamarosan indul egy uniós támogatással zajló program újabb szakasza is, amely keretében a megváltozott munkaképességűt dolgozót alkalmazók pályázhatnak bér- és költségtámogatásra.

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://penzugyi-hirek.blog.hu/api/trackback/id/tr915039134
süti beállítások módosítása